Varje år arrangeras en golfturnering till minne av Mikael Ljungberg. Kändisar och sponsorer tar sig runt artonhålsbanan för att samla in pengar till Mikael Ljungbergs minnesfond.

Här samlar vi tidigare års resultat!

Resultat Minnesgolfen 2016

Fredag 3 juni

1 Robin Bryntesson 45 p
2 Dan Sandberg 43 p
3 Anna Tideström 41 p
4 Michel Hanna 41 p
5 Pontus Kåmark 38 p
6 Annika Persson 38 p
7 Andreas Bergwall 37 p
8 Bengt Axgren 37 p
9 Louise Karlsson 37 p
10 Lennart Häggström 37 p
11 Mikael van Ampt 36 p
12 Roger Bonander 36 p
13 Sandra Carlborg 35 p
14 Ted Boman 35 p
15 Henrik Lundström 35 p
16 Patrik Sjöberg 35 p
17 Tommy Granfeldt 35 p
18 Bengt-Åke Gustafsson 34 p
19 Jaime Hauan 34 p
20 Thomas Hermansson 34 p
21 Ann-Sofie Sandbäck 34 p
22 Daniel Holmstrand 33 p
23 Margareta Olofsson 33 p
24 Tommy Johansson 33 p
25 Linus Persson 33 p
26 Kenneth Ljungberg 32 p
27 Patrik Johannesson 32 p

28 Gunnar Jaunupe 32 p
29 Håkan Persson 32 p
30 Ola Ericson 32 p
31 Patrik Braw 32 p
32 Stefan Albrechtsson 32 p
33 Dan Johansson 32 p
34 Rolf Austad 32 p
35 Mikael Nilsson 31 p
36 Patrick Nielsen 31 p
37 Tommy Frejdh 31 p
38 Olle Sarri 30 p
39 Håkan Prevander 30 p
40 Anders Darrell 29 p
41 Thomas Bentsson 29 p
42 Svante Jonsson 29 p
43 Charlotte Dellblad 29 p
44 Gert Figoni 29 p
45 Andreas Yngvesson 28 p
46 Glenn Johannesson 28 p
47 Lars Malmqvist 28 p
48 Håkan Thörnström 28 p
49 Åsa Garman 28 p
50 Per Lindqvist 27 p
51 Bengt Andersson 27 p
52 Joakim Skoglund 27 p
53 Robert Blomqvist 27 p
54 Christer Gulldén 27 p

55 Magnus Wärnklint 27 p
56 Martin Lamprecht 27 p
57 Lennart Lundell 27 p
58 Ingela Bergman 27 p
59 Ola Andersson 27 p
60 Cathrine Lindahl 27 p
61 Ulf Nilsson 27 p
62 Margareth Blidqvist 27 p
63 Sonny Andersson 27 p
64 Kristian Blom 26 p
65 Thomas Fingal 26 p
66 Peter Gulldén 26 p
67 Magnus Wislander 26 p
68 Bernt Eriksson 26 p
69 Camilla Wislander 26 p
70 Susanne Sjölund 26 p
71 Hans Mosesson 26 p
72 Ingrid Crusner 26 p
73 Anette Norberg 26 p
74 Lena Lundmark 25 p
75 Stefan Johansson 25 p
76 Susanne Gunnarsson 25 p
77 Patrik Johannesson 24 p
78 Matias Ghansah 24 p
79 Thomas Waerner 24 p
80 Harald Sörensen 24 p
81 Kjell Uppling 24 p

82 Per-Olof Backman 24 p
83 Mike Andersson 24 p
84 Paul Tilly 23 p
85 Magnus Dise 23 p
86 Dennis Unger 23 p
87 Barbro Berggren 23 p
88 Dennis Tegnborg 22 p
89 Gun Jonsson 22 p
90 Daniel Andersson 21 p
91 Anders Broström 21 p
92 Iréne Lundell 21 p
93 Lars Ericsson 21 p
94 Peter Carlborg 20 p
95 Mårten Andersson 19 p
96 Thomas Crusner 19 p
97 Daniel Jogdal 19 p
98 Helen Kessander 19 p
99 Fredrik Nertby 19 p
100 Torbjörn Kornbakk 19 p
101 Anneli Andersson 19 p
102 Helene Johansson 19 p
103 Sam Hallam 18 p
104 Giovanni Nicoletti 18 p
105 Helene Ekelund 18 p
106 Stefan Ljung 17 p
107 Björn Blomqvist 16 p
108 Annika Gustaafsson

Lagtävling

1 Lag Margareta Olofsson 96 p

Närmast Hål LANTEAM

Anders Darrell

Närmast Hål LANTEAM

Thomas Crusner

Längsta Drive TENSON

Dam: Sandra Carlborg
Herr: Patrik Johannesson

Resultat Minnesgolfen 2016

Lördag 4 juni

Open-klass

1 Helen Alfredsson 70 slag
2 Kent Nilsson 72 slag
3 Magnus Muhrén 75 slag
4 Sandra Carlborg 75 slag
5 Mats Ahlgren 76 slag
6 Patrick Nielsen 80 slag
7 Thomas Fingal 81 slag
8 Bengt-Åke Gustafsson 82 slag
9 Stephan Lundh 82 slag
10 Kenneth Ljungberg 82 slag

A-klassen

1 Mats Ahlgren 38 p
2 Thomas Fingal 38 p
3 Helen Alfredsson 37 p
4 Stephan Lundh 37 p
5 Bengt-Åke Gustafsson 36 p
6 Ola Ericson 36 p
7 Patrick Nielsen 35 p
8 Bengt Axgren 35 p
9 Daniel Holmstrand 35
10 Kent Nilsson 34 p
11 Sandra Carlborg 34 p
12 Glen Sandgren 34 p
13 Magnus Muhrén 33 p
14 Kenneth Ljungberg 33 p
15 Per Lindqvist 33 p
16 Christer Gulldén 33 p
17 Andreas Yngvesson 32 p
18 Hasse Sjöö 32 p
19 Torgny Mogren 32 p
20 Mikael van Ampt 31 p
21 Joakim Skoglund 31 p
22 Thomas Waerner 31 p
23 Martin Lamprecht 31 p
24 Jakob Mylläri 30 p
25 Ola Petterson 30 p
26 Henrik Lundström 30 p
27 Patrik Gabrielsson 30 p
28 Bengt Andersson 30 p
29 Magnus Wislander 30 p
30 Thomas Berntsson 30 p
31 Margareta Olofsson 30 p
32 Andreas Bergwall 29 p
33 Roger Rönnberg 29 p
34 Anna Tideström 29 p
35 Robert Blomqvist 29 p
36 Bernt Eriksson 29 p
37 Mikael Nilsson 28 p
38 Erik Lindén 28 p
39 Håkan Persson 28 p
40 Peter Gulldén 28 p
41 Tony Lindskog 28 p
42 Björn Blomqvist 28 p
43 Jörgen Pettersson 27 p
44 Henrik Thomsen 27 p
45 Patrik Johannesson 27 p
46 Tommy Frejdh 27
47 Ulf Carlsson 26 p
48 Paul Tilly 26 p
49 Emil Bergqvist 26 p
50 Kristian Blom 26 p
51 Olle Sarri 26 p
52 Staffan Lindeborg 26 p
53 Magnus Wärnklint 26 p
54 Claes Doverhag 26 p
55 Lena Lundmark 25 p
56 Stefan Ljung 25 p
57 Kenneth Andersson 25 p
58 Patrik Sjöberg 25 p
59 Glenn Johannesson 24 p
60 Anders Darrell 24 p
61 Jaime Hauan 24 p
62 Chister Apraksin 24 p
63 Mårten Andersson 23 p
64 Magnus Dise 23 p
65 Sam Hallam 22 p
66 Gunnar Jaunupe 22 p
67 Daniel Andersson 20 p
68 Tommy Salo 19 p
69 Matias Ghansah 19 p
70 Jonas Lundh 19 p
71 Joakim Söndergaard 18 p
72 Peter Carlborg 18 p
73 Anders Kristiansson 18 p

B-klassen

1 Barbro Åberg 39 p
2 Stefan R Larson 38 p
3 Ulf Åberg 38 p
4 Robin Bryntesson 38 p
5 Dan Sandberg 37 p
6 Tomas Johansson 36 p
7 Jimmy Lidberg 36 p
8 Ulf Nilsson 35 p
9 Dan Johansson 35 p
10 Åsa Garman 35 p
11 Mickael Thomsen 35 p
12 Stig Fredriksson 34 p
13 Kjell Uppling 34 p
14 Margareth Blidqvist 34 p
15 Heléna Berggren 34 p
16 Tommy Johansson 33 p
17 Daniel Jogdal 33 p
18 Håkan Prevander 33 p
19 Michael Berggren 32 p
20 Louise Karlsson 32 p
21 Robert Hansson 32 p
22 Charlotte Dellblad 31 p
23 Stefan Albrechtsson 31 p
24 Gun Jonsson 31 p
25 Sonny Andersson 31 p
26 Lennart Häggström 30 p
27 Susanne Sjölund 30 p
28 Ann-Sofie Sandbäck 30 p
29 Patrik Braw 29 p
30 Linus Persson 29 p
31 Thomas Hermansson 29 p
32 Ingela Bergman 29 p
33 Annika Persson 29 p
34 Hans Mosesson 29 p
35 Annika Gustafsson 29 p
36 Helen Kessander 28 p
37 Torbjörn Kornbakk 28 p
38 Thomas Crusner 27 p
39 Gert Figoni 27 p
40 Stefan Johansson 27 p
41 Helene Ekelund 27 p
42 Harald Sörensen 26 p
43 Dennis Unger 26 p
44 Per-Olof Backman 26 p
45 Ann-Christin Bjersing 26 p
46 Mike Andersson 26 p
47 Svante Jonsson 25 p
48 Lars Malmqvist 25 p
49 Roger Bonander 25 p
50 Cathrine Lindahl 25 p
51 Ola Andersson 24 p
52 Rolf Austad 24 p
53 Anette Norberg 24 p
54 Pontus Kåmark 23 p
55 Håkan Thörnström 23 p
56 Iréne Lundell 23 p
57 Lars Ericsson 23 p
58 Ingrid Crusner 23 p
59 Camilla Wislander 23 p
60 Tommy Granfeldt 22 p
61 Lennart Lundell 21 p
62 Anders Broström 21 p
63 Helene Johansson 21 p
64 Sabine Söndergaard 21 p
65 Leo Mylläri 19 p
66 Mats Johansson 19 p
67 Giovanni Nicoletti 18 p
68 Anneli Andersson 18 p
69 Susanne Gunnarsson 16 p
70 Dennis Tegnborg 15 p
71 Barbro Berggren 14 p

Lagtävling

1 APS 95 p
2 STAVDAL 91 p
3 CASHBUDDY 90 p
4 ÅBERG SAND & MARK AB 90 p
5 MAROLO AB 88 p
6 BELLEVUESTADION I ÄSTERÅS 87 p
7 PRIORITET FINANS 86 p
8 MCCULLEN 86 p
9 LANTEAM 85 p
10 KREMA/MIELE 85 p
11 ÄNGÖ ENTREPRENAD 85 p
12 MELLANRÖR 83
13 Michael Berggren 82 p
14 TICAT 82 p
15 IMEO ORTOPEDI & SKOR 81 p
16 ANNIKA GUSAVSSON 81 p
17 ÖRGRYTE VVS/NORDIC MEAT 81 p
18 NORDIC WELLNESS 81 p
19 FÖRETAGSBOSTÄDER 79 p
20 HAIR FASHION I MÖLNLYCKE 79 p
21 ICA TV-REKLAM 79 p
22 SPECIALBILAR I GÖTEBORG 79 p
23 M7 GRUPPEN 79 p
24 GITAB 78 p
25 TRAFIKSKOLAN I TIDAHOLM 78 p
26 SKOGLUND & BJÖRNSSONS MÅLERI 78 p
27 HARD ROCK CAFÈ 78 p
28 PARTYPATRULLEN 77 p
29 CONCEPT EXHIBITION 76 p
30 BEVENT RASCH AB 74 p
31 GOLVERIET 74 p
32 VAN AMPT MÅLERI/GOLFRESTAURANGEN ÖSTRA VIK 74 p
33 ROLF & ROBERT BYGG 72 p
34 ALLA HETER GLENN 70 p
35 MORE PR/GREEN PEAK ENERGI 68 p
36 GOLVBITEN 67 p

Närmast Hål 5 BEST WESTERN PLUS HOTEL MEKTAGONEN

Andreas Yngvesson

Närmast Hål 5
LANTEAM

Stefan Ljung

Närmast HÅL 17
NORDIC WELLNESS

Jimmy Lidberg

Längsta Drive

Dam: Sandra Carlborg
Herr: Magnus Muhrén

Resultat Minnesgolfen 2015
Fredag 5/6

Resultat

1. Thomas Fingal, 41 p
2. Tommy Frejdh, 39 p
3. Andreas Yngvesson, 37 p
4. Jan Gidebratt, 37 p
5. Ulf Åberg, 37 p
6. Dan Sandberg, 37 p
7. Stephan Lundh, 36 p
8. Fredrik Andersson, 36 p
9. Henrik Thomsen, 35 p
10. Ulf Nilsson, 35 p
11. Tim Jonsson, 34 p
12. Pontus Mönell, 34 p
13. Roger Bonander, 34 p
14. Magnus Wärnklint, 33 p
15. Mikael Nilsson, 32 p
16. Roger Andersson, 32 p
17. Lars Malmqvist, 32 p
18. Bengt Axgren, 31 p
19. Håkan Persson, 31 p
20. Glen Sandgren, 31 p
21. Matias Ghansah, 31 p
22. Helen Kessander, 31 p
23. Michel Bendtsson, 31 p
24. Ann-Christin Bjersing, 31 p
25. Ove Sundström, 30 p
26. Jörgen Pettersson, 29 p
27. Roger Rönnberg, 29 p
28. Patrik Johannesson, 29 p
29. Daniel Holmstrand, 29 p
30. Robert Blomqvist, 29 p
31. Andreas Barkinge, 28 p
32. Patrick Nielsen, 28 p
33. Mikael van Ampt, 28 p
34. Björn Blomqvist, 28 p
35. Margareta Olofsson, 28 p
36. Patrik Braw, 28 p
37. Tommy Johansson, 28 p
38. Ann-Sofie Ågerup, 28 p
39. Anders Broström, 28 p
40. Emil Bergqvist, 27 p
41. Ulf Eriksson, 27 p
42. Stefan Larsson, 27 p
43. Robert Bruhl, 27 p
44. Michael Berggren, 27 p
45. Kenneth Ljungberg, 26 p
46. Conrad König, 26 p
47. Jaime Hauan, 26 p
48. Marianne Rehn, 26 p
49. Åsa Garman, 26 p
50. Rolf Austad, 26 p
51. Glenn Johannesson, 25 p
52. Gunnar Jaunupe, 25 p
53. Per Lindqvist, 25 p
54. Mikael Martinsson, 25 p
55. Bernt Eriksson, 25 p
56. Annika Persson, 25 p
57. Dan Johansson, 25 p
58. Fredrik Nertby, 25 p
59. Anna Tideström, 24 p
60. Anders Darrell, 24 p
61. Christer Apraksin, 24 p
62. Giovanni Nicoletti, 24 p
63. Margareth Blidkvist, 24 p
64. Joakim Skoglund, 23 p
65. Lars Skoglund, 23 p
66. Per-Olof Backman, 23 p
67. Maj Britt Nywall, 23 p
68. Joakim Söndergaard, 22 p
69. Peo Östberg, 22 p
70. Torbjörn Johansson, 22 p
71. Stefan Ljung, 22 p
72. Susanne Sjölund, 22 p
73. Cathrine Lindahl, 22 p
74. Magnus Dise, 21 p
75. Henrik Nilsson, 21 p
76. Patrik Sjöberg, 21 p
77. Martin Olofsson, 21 p
78. Thomas Hermansson, 21 p
79. Lennart Lundell, 21 p
80. Sven Uno Nywall, 21 p
81. Hans Mosesson, 21 p
82. Dennis Tegnborg, 21 p
83. Robert Hansson, 21 p
84. Louise Karlsson, 19 p
85. Ulf Bengtsson, 18 p
86. Christer Gulldén, 18 p
87. Peter Wotz, 18 p
88. Gun Jonsson, 18 p
89. Daniel Johannesson, 17 p
90. Thomas Crusner, 17 p
91. Tommy Granfeldt, 17 p
92. Johan Karlsson, 17 p
93. Thomas Berntsson, 16 p
94. Iréne Lundell, 16 p
95. Stefan Albrechtsson, 15 p
96. Harald Sörensen, 15 p
97. Anette Norberg, 11 p

RTD Patrik Börjesson
RTD Ola Andersson
RTD Håkan Prevander

Närmast hål

Mikael Martinsson

Längsta drive

Dam: Marianne Rehn
Herr: Andreas Yngvesson

Resultat Minnesgolfen 2015
Lördag 6/6

Klass A

1. Ulf Eriksson, 36 p
2. Jan Linusson, 35
3. Stefan R Larsson, 35 p
4. Stephan Lundh, 34 p
5. Ove Sundström, 34 p
6. Jörgen Pettersson, 33 p
7. Magnus Wärnklint, 33 p
8. Håkan Persson, 32 p
9. Robert Blomqvist, 32 p
10. Andreas Barkinge, 32 p
11. Tim Jonsson, 31 p
12. Lennart Lundell, 31 p
13. Mikael Martinsson, 31 p
14. Michael Berggren, 31 p
15. Patrik Braw, 31 p
16. Tommy Dise, 30 p
17. Daniel Holmstrand, 30 p
18. Margareta Olofsson, 29 p
19. Jörgen Persson, 29 p
20. Roger Rönnberg, 29 p
21. Patrik Johannesson, 29 p
22. Mikael Nilsson, 29 p
23. Roger Andersson, 28 p
24. Joakim Söndergaard, 28 p
25. Jan Gidebratt, 28 p
26. Arne Johansson, 27 p
27. Henrik Thomsen, 27 p
28. Robert Bruhl, 27 p
29. Andreas Yngvesson, 27 p
30. Tommy Frejdh, 27 p
31. Stefan Albrechtsson, 27 p
32. Lars Malmqvist, 27 p
33. Kenneth Ljungberg, 27 p
34. Christer Gulldén, 27 p
35. Glen Sandgren, 27 p
36. Ulf Åberg, 27 p
37. Bengt Axgren, 26 p
38. Patrick Nielsen, 26 p
39. Matias Ghansah, 26 p
40. Bernt Eriksson, 26 p
41. Emil Bergqvist, 26 p
42. Conrad König, 26 p
43. Glenn Johannesson, 26 p
44. Mikael van Ampt, 25 p
45. Christer Apraksin, 25 p
46. Henrik Nilsson, 25 p
47. Jaime Hauan, 25 p
48. Anders Söderlund, 25 p
49. Ted Brithén, 25 p
50. Marianne Rehn, 25 p
51. Jakob Mylläri, 25 p
52. Tommy Granfeldt, 24 p
53. Anna Tideström, 24 p
54. Joakim Skoglund, 24 p
55. Ulf Carlsson, 24 p
56. Hasse Sjöö, 24 p
57. Thomas Hermansson, 23 p
58. Per Lindqvist, 23 p
59. Mats Ahlgren, 22 p
60. Thomas Waerner, 22 p
61. Patrik Sjöberg, 22 p
62. Gunnar Jaunupe, 21 p
63. Martin Olofsson, 21 p
64. Peo Östberg, 21 p
65. Thomas Fingal, 21 p
66. Robert Blomqvist, 21 p
67. Stefan Ljung, 20 p
68. Ulf Bengtsson, 20 p
69. Krister Larsson, 20 p
70. Peter Wotz, 20 p
71. Torbjörn Johansson, 20 p
72. Fredrik Andersson, 20 p
73. Anders Darrell, 19 p
74. Thomas Crusner, 18 p
75. Magnus Dise, 16 p

Klass B

1. Dan Sandberg 42 p
2. Louise Karlsson 40 p
3. Patrik Carlsson 40 p
4. Patrik Börjesson 37 p
5. Mustafa Mohamed 35 p
6. Anders Broström 35 p
7. Ann-Christin Bjersing 35 p
8. Maj Britt Nywall 34 p
9. Fredrik Nertby 34 p
10. Sebastian Karlsson 34 p
11. Torbjörn Nilsson 34 p
12. Jonas Lundh 34 p
13. Rolf Austad 33 p
14. Peter Sandholt 32 p
15. Åsa Garman 32 p
16. Sabine Söndergaard 32 p
17. Helen Kessander 31 p
18. Ulf Nilsson 31 p
19. Robert Hansson31 p
20. Johannes Salmonsson 31 p
21. Annika Persson 31 p
22. Margareth Blidqvist 30 p
23. Hans Mosesson 29 p
24. Pontus Kåmark 29 p
25. Clas Stenström 29 p
26. Roger Bonander 29 p
27. Tommy Johansson 29 p
28. Lars Skoglund 28 p
29. Stig Fredriksson 27 p
30. Michel Berndtsson 27 p
31. Ann-Sofie Ågerup 27 P
32. Ola Andersson 27 p
33. Giovanni Nicoletti 26 p
34. Nils Wiberg 26 p
35. Barbro Åberg 26 p
36. Jeanette Linusson 26 p
37. Tomas Johansson 26 p
38. Cathrine Lindahl 25 p
39. Anette Norberg 25 p
40. Pontus Mönell 25 p
41. Mickael Thomsen 25 p
42. Jimmy Lidberg 24 p
43. Yvonne Midblad 24 p
44. Benno Magnusson 24 p
45. Gun Jonsson 24 p
46. Mats Neuendorf 24 p
47. Stefan Johansson 24 p
48. Heléna Berggren 23 p
49. Sven Uno Nywall 23 p
50. Iréne Lundell 23 p
51. Jonas Ericson 22 p
52. Dennis Tegnborg 22 p
53. Håkan Prevander 21 p
54. Susanne Sjölund 20 p
55. Leo Mylläri 19 p
56. Jan-Olof Ekelund 18 p
57. Ulla Baranski 16 p
58. Harald Sörensen 10 p
Anna Lundh –
Johan Carlsson –

Lagtävling

1. Alla heter Glenn, 117 p
2. Golvbiten, 112 p
3. Mölnlycke Hair Fashion, 111 p
4. APS, 111 p
5. Mellanrör AB, 109 p
6. Imeo Ortopedi, 109 p
7. Svensk Brandkonsult AB, 108 p
8. Rolf & Robert Bygg AB, 108 p
9. Centrala Trafikskolan i Tidaholm, 107 p
10. Gösta Anderssons Byggnadsfirma AB, 106 p
11. Specialbilar i Göteborg AB, 104 p
12. Stavdal AB, 104 p
13. Gasbolaget/Krema, 103 p
14. Duells, 102 p
15. FA Expresstransporter AB, 99 p
16. Jack & Vera, 98 p
17. Michael Berggren, 98 p
18. Systemair AB, 96 p
19. Ängö Etreprenad AB, 95 p
20. Hard Rock Café, 94 p
21. Ica TV-reklam, 92 p
22. Ahlsell Sverige AB, 92 p
23. More PR, 92 p
24. McCulloch, 92 p
25. Nordic Wellnes, 91 p
26. Åbro Bryggeri, 90 p
27. Sörensen Golveriet, 87 p
28. Bellevuestadion i Västerås, 87 p
29. Floorit, 80 p
30. Östra Viks Golfrestaurang/Mikael van Ampt Måleri, 76 p
– Prioritet Finans Par
– Skoglund & Björnsson Måleri Par
– Prima Livs Sävedalen Par

Närmast hål

Thomas Hermansson

Längsta drive

Dam: Marianne Rehn
Herr: Mikael Nilsson

Resultat Minnesgolfen 2014
Fredag 6/6 Gamla Banan

Resultat

1. Patrik Sjöberg, 40 p
2. Johannes Karsberg, 37 p
3. Anna-Karin Holmqvist, 36 p
4. Mikael Nilsson, 35 p
5. Björn Larsson, 35 p
6. Anders Kristiansson, 35 p
7. Thomas Fingal, 35 p
8. Dan Sandberg, 35 p
9. Ann-Sofie Ågerup, 35 p
10. Jörgen Pettersson, 34 p
11. Emil Bergkvist, 34 p
12. Henrik Thomsen, 34 p
13. Mari Andersson, 34 p
14. Charlotta Enhager, 32 p
15. Mikael Sundhall, 32 p
16. Stefan Ljung, 32 p
17. Anders Darrell, 32 p
18. Hans Edvardsson, 32 p
19. Patrik Braw, 32 p
20. Niklas Blomgren, 32 p
21. Joachim Blomgren, 32 p
22. Ihno Rose, 31 p
23. Anders Holmqvist, 31 p
24. Stefan R Larsson, 31 p
25. Thomas Hermansson, 31 p
26. Lars Skoglund, 31 p
27. Ulf Carlsson, 30 p
28. Tony Rosén, 30 p
29. Robert Bruhl, 30 p
30. Nargareth Blidqvist, 30 p
31. Krister Cervin, 30 p
32. Andreas Yngvesson, 29 p
33. Kjell Johansson, 29 p
34. Eva Karsberg, 29 p
35. Robert Hansson, 29 p
36. Özz Nujen, 29 p
37. Emil Eriksson, 28 p
38. Patrik Dise, 28 p
39. Patrik Johansson, 28 p
40. Fredrik Andersson, 28 p
41. Jonas Ericson, 28 p
42. Ola Liander, 28 p
43. Jonas Kanold, 28 p
44. Ulf Bengtsson, 27 p
45. Bengt Axgren, 27 p
46. Peter Wallén, 27 p
47. Magnus Wislander, 27 p
48. Margareta Olofsson, 27 p
49. Stig Fredriksson, 27 p
50. Cathrine Lindahl, 27 p
51. Barbro Berggren, 27 p
52. Joakim Söndergaard, 26 p
53. Magnus Déras, 26 p
54. Magnus Wärnklint, 26 p
55. Mikael Rydqvist, 26 p
56. Carola Pfeiffer Mosesson, 26 p
57. Mats Persson, 25 p
58. Jan Linusson, 25 p
59. Erika Mandorf, 25 p
60. Iréne Lundell, 25 p
61. Glenn Johannesson, 24 p
62. Per Lindqvist, 24 p
63. Matias Ghansah, 24 p
64. Tommy Granfeldt, 24 p
65. Tommy Johansson, 24 p
66. Harald Sörensen, 24 p
67. Ulf Nilsson, 24 p
68. Yvonne Midblad, 24 p
69. Kjell Enhager, 23 p
70. Kristian Blom, 23 p
71. Dennis Adehög, 23 p
72. Clas Stenström, 23 p
73. Annika Persson, 23 p
74. Ulf Eriksson, 22 p
75. Lennart Lundell, 22 p
76. Anders Broström, 22 p
77. Lennart Häggström, 22 p
78. Giovanni Nicoletti, 22 p
79. Glenn Gulldén, 22 p
80. Sabine Söndergaard, 22 p
81. Mikael van Ampt, 21 p
82. Lars Malmqvist, 21 p
83. Henric Jacobsen, 21 p
84. Glen Sandgren, 20 p
85. Tommy Frejdh, 20 p
86. Berndt Eriksson, 20 p
87. Tommy Dise, 20 p
88. Svante Jonsson, 20 p
89. Jeanette Linusson, 20 p
90. Gun Jonsson, 20 p
91. Lars Lundahl, 20 p
92. Gunnar Jaunupe, 19 p
93. Peo Östberg, 19 p
94. Stefan Dolk, 19 p
95. Robert Blomqvist, 19 p
96. Christian Olsson, 19 p
97. Carina Fredriksson, 19 p
98. Hans-Olof Allgulin, 18 p
99. Jan Andersson, 18 p
100. Niklas Blomström, 18 p
101. Stephan Lundh, 16 p
102. Anette Norberg, 16 p
103. Marie Bengtsson, 15 p
104. Susanne Sjölund, 14 p
105. Frank Andersson, 14 p

RTD
Peter Gulldén
Håkan Eriksson
Martin Olofsson
Rustan Pettersson
Glenn Claesson
Dennis Tegnborg
Rolf Austad
Patrik Johannesson
Stefan Johansson
Lars Ericsson
Tommy Alexandersson
Thomas Bergstrand
Hans Mosesson
Håkan Persson
Björn Blomqvist
Magnus Lundgren
Anna Tideström
Per-Olof Backman
Daniel Bassolino
Helen Alfredsson
Ola Rosén
Martin Rosén
Torbjörn Kornbakk
Peter Wotz
Henrik Nilsson
Janne Josefsson
Kent Olsson

Lagtävling

1. Lag Skyfall, 86 p
Anette Norberg
Cathrine Lindahl
Emil Bergkvist
Dan Sandberg

2. The Söndergaards, 86 p
Sabine Söndergaard
Matias Ghansah
Stefan Ljung
Tomas Fingal

Närmast hål 3

Emil Bergkvist

Närmast hål 12

Dam: Eva Karsberg
Herr: Ulf Eriksson

Längsta drive

Dam: Mari Andersson
Herr: Mikael Nilsson

Hole in one, hål 8

Anna-Karin Holmqvist

Resultat Minnesgolfen 2014
Lördag 7/6 Nya Banan

Klass A

1. Fredrik Pettersson, 39 p
2. Björn Larsson, 38 p
3. Eva Karsberg, 37 p
4. Johannes Karsberg, 36 p
5. Patrik Dise, 36 p
6. Patrik Johannesson, 36 p
7. Emil Eriksson, 35 p
8. Hans Edvardsson, 35 p
9. Ove Henriksson, 35 p
10. Anders Holmqvist, 34 p
11. Magnus Wärnklint, 34 p
12. Fredrik Andersson, 34 p
13. Jörgen Pettersson, 33 p
14. Roger Rönnberg, 33 p
15. Per Lindqvist, 33 p
16. Robert Bruhl, 33 p
17. Filip Sjöstrand, 32 p
18. Lars Brydolf, 32 p
19. Håkan Persson, 32 p
20. Charlotta Enhager, 32 p
21. Niklas Andersson, 32 p
22. Mats Eriksson, 31 p
23. Jakob Mylläri, 31 p
24. Peo Östberg, 31 p
25. Bengt Axgren, 31 p
26. Magnus Lundgren, 31 p
27. Mikael Sundhall, 31 p
28. Björn Blomqvist, 31 p
29. Andreas Yngvesson, 30 p
30. Stephan Lundh, 30 p
31. Torbjörn Borgqvist, 30 p
32. Anders Darrell, 30 p
33. Lennart Lundell, 30 p
34. Helen Alfredsson, 29 p
35. Henrik Thomsen, 29 p
36. Kjell Enhager, 29 p
37. Patrik Sjöberg, 29 p
38. Henrik Nilsson, 29 p
39. Mats Persson, 29 p
40. Tony Rosén, 29 p
41. Stefan R Larsson, 29 p
42. Peter Wotz, 29 p
43. Anders Kristiansson, 28 p
44. Tomas Fritzner, 27 p
45. Christer Gulldén, 27 p
46. Anton Mylläri, 27 p
47. Martin Lamprecht, 27 p
48. Lars Malmqvist, 27 p
49. Margareta Olofsson, 27 p
50. Joakim Söndergaard, 26 p
51. Ulf Bengtsson, 26 p
52. Ulf Eriksson, 26 p
53. Glenn Johannesson, 25 p
54. Andreas Persson, 25 p
55. Glen Sandgren, 25 p
56. Tommy Frejdh, 25 p
57. Magnus Déras, 25 p
58. Tommy Dise, 25 p
59. Mats Ahlgren, 24 p
60. Peter Gulldén, 24 p
61. Mikael van Ampt, 24 p
62. Magnus Wislander, 24 p
63. Robert Blomqvist, 24 p
64. Jan Andersson, 24 p
65. Jan Linusson, 24 p
66. Ola Rosén, 24 p
67. Tommy Granfeldt, 24 p
68. Henric Landström-Bengtsson, 23 p
69. Patrik Braw, 23 p
70. Martin Olofsson, 22 p
71. Kenneth Andersson, 22 p
72. Bernt Eriksson, 21 p
73. Patrik Johansson, 21 p
74. Ulf Carlsson, 20 p
75. Emil Bergkvist, 20 p
76. Stefan Dolk, 20 p
77. Hans-Olof Allgulin, 20 p
78. Erika Mandorf, 20 p
79. Stefan Albechtsson, 20 p
80. Tommy Alexandersson, 19 p
81. Martin Rosén, 19 p
82. Gunnar Jaunupe, 17 p
83. Kristian Blom, 17 p
84. Matias Ghansah, 17 p
85. Niclas Blomström, 15 p
86. Thomas Bergstrand, 13 p
87. Janne Josefsson, 13 p
88. Anders Broström, 8 p
WD Håkan Eriksson

Klass B

1. Jonas Kanold, 37 p
2. Robert Hansson, 35 p
3. Lars Skoglund, 32 p
4. Margareth Blidqvist, 32 p
5. Stig Fredriksson, 31 p
6. Rolf Austad, 31 p
7. Dan Sandberg, 31 p
8. Christian Olsson, 30 p
9. Jonas Ericson, 29 p
10. Lennart Häggström, 29 p
11. Louise Karlsson, 28 p
12. Krister Cervin, 28 p
13. Jonas Holén, 28 p
14. Susanne Sjölund, 27 p
15. Tommy Johansson, 25 p
16. Mari Andersson, 25 p
17. Clas Stensröm, 25 p
18. Joachim Blomgren, 25 p
19. Ulf Nilsson, 25 p
20. Frank Andersson, 25 p
21. Stefan Johansson, 24 p
22. Harald Treutiger, 24 p
23. Dennis Tegnborg, 24 p
24. Carola Mosesson, 24 p
25. Daniel Bassolino, 23 p
26. Hans Mosesson, 23 p
27. Kjell Karlsson, 23 p
28. Benno Magnusson, 23 p
29. Cathrine Lindahl, 23 p
30. Glenn Claesson, 22 p
31. Ola Liander, 22 p
32. Rustan Pettersson, 22 p
33. Dennis Adehög, 22 p
34. Jeanette Linusson, 22 p
35. Ralf Edström, 22 p
36. Torbjörn Kornbakk, 22 p
37. Leo Mylläri, 22 p
38. Hasse Alfredsson, 21 p
39. Per-Olf Backman, 21 p
40. Niklas Blomgren, 21 p
41. Mikael Rydqvist, 21 p
42. Lars Ericsson, 20 P
43. Annika Persson, 20 p
44. Gun Jonsson, 20 p
45. Özz Nujen, 19 p
46. Anna-Karin Holmqvist, 18 p
47. Sabine Söndergaard, 18 p
48. Yvonne Midblad, 16 p
49. Ann-Sofie Ågerup, 16 p
50. Harald Sörensen, 14 p
51. Giovanni Nicoletti, 14 p
52. Barbro Berggren, 14 p
53. Anette Norberg, 13 p
54. Ulf Norén, 12 p
55. Jan Schaffer, 4 p

Lagtävling

1. Golvbiten, 87 p
2. Stavdal, 86 p
3. Lanteam Consulting AB, 85 p
4. Kjell Enhager, 84 p
5. RDA Kapital AB, 83 p
6. Pressbyrån Landvetter, Transithallen, 83 p
7. Kvarnkrona, 81 p
8. FA Expresstransporter AB, 80 p
9. Pang i Bygget/Mölnlycke Lack & Karosseri, 79 p
10. Green Peak Energi, 77 p
11. Gösta Anderssons Byggnadsfirma, 76 p
12. OAT Kök & Lack, 76 p
13. Vindspelets Grafiska, 75 p
14. Bellevuestadion i Västerås, 75 p
15. Nordic Wellnes, 75 p
16. Toro/Götatryckeriet, 74 p
17. Sandkullens Måleri AB, 74 p
18. Rolf & Robert Bygg, 74 p
19. Blomab, 73 p
20. JF Städservice, 72 p
21. Specialbilar i Göteborg, 72 p
22. Riviera/Sandatex, 72 p
23. Imeo Ortopedi 6 Skobutik, 72 p
24. Ahlsell, 71 p
25. Duells, 71 p
26. APS, 71 p
27. Prima Livs, 70 p
28. Floorit, 69 p
29. Hard Rock Café, 69 p
30. Östravik/van Ampt Måleri, 67 p
31. Byggn.AB Husaren, 65 p
32. Moore Stephens/Albatross, 65 p
33. Dr Zipe, 64 p
34. Golveriet, 63 p
35. Piwa Food, 55 p
Trafikskolan i Tidaholm –

Närmast hål

Fredrik Andersson

Längsta drive

Dam: Eva Karsberg
Herr: Fredrik Pettersson

Resultat Minnesgolfen 2013

7 juni
Resultat

1. Anna Tideström, 46 p
2. Erika Mandorf, 43 p
3. Anna-Karin Holmqvist, 43 p
4. Robert Hansson, 40 p
5. Thomas Hermansson, 39 p
6. Jonny Yüksel, 39 p
7. Martin Strömberg, 38 p
8. Tommy Granfeldt, 38 p
9. Rustan Petterssson, 38 p
10. Ann-Sofie Ågerup, 38 p
11. Ulf Bengtsson, 37 p
12. Lennart Häggström, 37 p
13. Robert Brühl, 36 p
14. Torbjörn Kornbakk, 36 p
15. Johan Ahlqvist, 35 p
16. Patrik Dise, 35 p
17. Patrik Johannesson, 35 p
18. Daniel Holmstrand, 35 p
19. Bempa Eriksson, 35 p
20. Bertil Lindqvist, 35 p
21. Lars Malmqvist, 35 p
22. Dennis Tegnborg, 35 p
23. Glenn Johannesson, 34 p
24. Hans-Olof Allgulin, 34 p
25. Lars Skoglund, 34 p
26. Joakim Söndergaard, 33 p
27. Stefan Dolk, 33 p
28. Robert Blomqvist, 33 p
29. Patrik Braw, 33 p
30. Iréne Lundell, 33 p
31. Anders Kristiansson, 32 p
32. Lennart Lundell, 32 p
33. Margareth Blidqvist, 32 p
34. Anders Filipsson, 32 p
35. Björn Larsson, 31 p
36. Kristian Blom, 31 p
37. Torbjörn Borgqvist, 31 p
38. Per Lindqvist, 31 p
39. Stefan Larsson, 31 p
40. Jan Gidebratt, 31 p
41. Stefan J-son, 31 p
42. Joacim Hultman, 30 p
43. Anders Holmqvist, 30 p
44. Fredrik Andersson, 30 p
45. Camilla Wislander, 30 p
46. Annika Persson, 30 p
47. Lars Ericsson, 35 p
48. Hans Mosesson, 30 p
49. Gun Jonsson, 30 p
50. Sabine Söndergaard, 30 p
51. Magnus Wislander, 29 p
52. Ulf Nilsson, 29 p
53. Margareta Olofsson, 29 p
54. Torgny Mogren, 29 p
55. Gunilla Nilsson, 29 p
56. Mari Andersson, 29 p
57. Carola Pfeiffer Mosesson, 29 p
58. Filip Yüksel, 28 p
59. Jörgen Pettersson, 28 p
60. Mats Thelin, 28 p
61. Jaime Hauan, 28 p
62. Peter Gulldén, 28 p
63. Glenn Claesson, 28 p
64. Susanne Sjölund, 28 p
65. Barbro Berggren, 28 p
66. Ulf Eriksson, 27 p
67. Christer Gulldén, 27 p
68. Matias Ghansah, 27 p
69. Hans Brontén, 27 p
70. Carola Almgren, 27 p
71. Rolf Austad, 27 p
72. Henrik Thomsen, 26 p
73. Bengt Axgren, 26 p
74. Patrik Sjöberg, 26 p
75. Fredrik Belfrage, 26 p
76. Håkan Eriksson, 25 p
77. Håkan Persson, 25 p
78. Stefan Ljung, 25 p
79. Mats Ulander, 25 p
80. Harald Sörensen, 25 p
81. Ingrid Crusner, 24 p
82. Patrick Nielsen, 23 p
83. Martin Olofsson, 23 p
84. Thomas Crusner, 23 p
85. Ola Liander, 23 p
86. Per-Olof Backman, 21 p
87. Giovanni Nicoletti, 21 p
88. Tommy Alexandersson, 13 p
89. Thomas Bergstrand, 13 p

+ flera som ej lämnat in sitt scorekort

8 juni
Klass A

1. Martin Strömberg, 38 p
2. Bengt Axgren, 37 p
3. Robert Blomqvist, 37 p
4. Joakim Skoglund, 36 p
5. Eva Karsberg, 36 p
6. Stefan Ljung, 36 p
7. Margareta Olofsson, 36 p
8. Henric Landström, 35 p
9. Charlotta Enhager, 35 p
10. Jan Linusson, 35 p
11. Bempa Eriksson, 35 p
12. Anna Tideström, 34 p
13. Magnus Wislander, 34 p
14. Joacim Hultman, 33 p
15. Tickan Carlsson, 33 p
16. Björn Larsson, 33 p
17. Gunnar Jaunupe, 33 p
18. Daniel Holmstrand, 33 p
19. Johannes Karsberg, 32 p
20. Johan Ahlqvist, 32 p
21. Per Lindqvist, 32 p
22. Ove Sundström, 32 p
23. Filip Yüksel, 31 p
24. Joakim Söndergaard, 31 p
25. Glenn Johannesson, 31 p
26. Patrick Nielsen, 31 p
27. Dahn Renholm, 31 p
28. Patrik Johannesson, 31 p
29. Magnus Wärnklint, 31 p
30. Fredrik Pettersson, 30 p
31. Jakob Mylläri, 30 p
32. Kjell Enhager, 30 p
33. Jaime Hauan, 30 p
34. Bjarne Pedersen, 30 p
35. Jörgen Pettersson, 29 p
36. Fredrik Martinsson, 29 p
37. Ulf Bengtsson, 29 p
38. Håkan Persson, 29 p
39. Mikael Martinsson, 29 p
40. Hans-Olof Allgulin, 29 p
41. Martin Olofsson, 29 p
42. Patrik Dise, 28 p
43. Keith Karlsson, 28 p
44. Staffan Lindeborg, 28 p
45. Stefan Larsson, 28 p
46. Bertil Lindqvist, 28 p
47. Mikael van Ampt, 27 p
48. Tommy Frejdh, 27 p
49. Peter Gulldén, 26 p
50. Magnus Dise, 26 p
51. André Myhrer, 26 p
52. Ulf Nilsson, 26 p
53. Kenneth Andersson, 26 p
54. Ulf Eriksson, 25 p
55. Håkan Eriksson, 25 p
56. Anders Kristiansson, 25 p
57. Mats Thelin, 24 p
58. Peo Östberg, 24 p
59. Torbjörn Borgqvist, 24 p
60. Kristian Blom, 23 p
61. Patrik Sjöberg, 23 p
62. Henrik Thomsen, 22 p
63. Magnus Frisk, 22 p
64. Stefan Dolk, 22 p
65. Fredrik Belfrage, 18 p
66. Thomas Bergstrand, 14 p
67. Tommy Alexandersson, 13 p

8 juni
Klass B

1. Andreas Frodlund, 40 p
2. Hans Brontén, 39 p
3. Jeanette Linusson, 39 p
4. Tommy Granfeldt, 38 p
5. Lennart Häggström, 38 p
6. Curt Lundmark, 38 p
7. Camilla Wislander, 38 p
8. Rolf Austad, 38 p
9. Jan Gidebratt, 36 p
10. Anders Darrell, 36 p
11. Erika Mandorf, 36 p
12. Iréne Lundell, 36 p
13. Viktor Svedberg, 35 p
14. Lars Ericsson, 35 p
15. Hampus Torstensson, 35 p
16. Alfred Holtz, 34 p
17. Stig Fredriksson, 34 p
18. Annika Persson, 34 p
19. Rustan Pettersson, 34 p
20. Margareth Blidqvist, 34 p
21. Gun Jonsson, 34 p
22. Jonny Yüksel, 34 p
23. Fredrik Andersson, 33 p
24. Ann-Sofie Ågerup, 33 p
25. Björn Blomqvist, 32 p
26. Thomas Hermansson, 32 p
27. Anders Holmqvist, 31 p
28. Lennart Lundell, 31 p
29. Benno Magnusson, 31 p
30. Anders Filipsson, 31 p
31. Mari Andersson, 30 p
32. Torgny Mogren, 29 p
33. Robert Brühl, 29 p
34. Glenn Claesson, 29 p
35. Susanne Sjölund, 29 p
36. Sverre Gustafson, 29 p
37. Harald Treutiger, 29 p
38. Ingrid Crusner, 29 p
39. Lars Skoglund, 29 p
40. Patrik Braw, 28 p
41. Anders Broström, 28 p
42. Lars Malmqvist, 28 p
43. Sara Forsman, 28 p
44. Ola Liander, 27 p
45. Harald Sörensen, 27 p
46. Robert Hansson, 27 p
47. Carola Pfeiffer Mosesson, 27 p
48. Özz Nüjen, 27 p
49. Niclas Blomström, 26 p
50. Matts Olsson, 26 p
51. Leif Dahlström, 26 p
52. Anna-Karin Holmqvist, 26 p
53. Louise Karlsson, 25 p
54. Ann Ek, 25 p
55. Giovanni Nicoletti, 24 p
56. Stefan J-son, 24 p
57. Torbjörn Kornbakk, 24 p
58. Hans Mosesson, 24 p
59. Peter Johnson, 24 p
60. Mustafa Mohamed, 23 p
61. Mats Ulander, 22 p
62. Carola Almgren, 22 p
63. Emma Igelström, 22 p
64. Tommy Dise, 21 p
65. Kjell Karlsson, 21 p
66. Barbro Berggren, 20 p
67. Dennis Tegnborg, 19 p
68. Matias Ghansah, 18 p
69. Sabine Söndergaard, 17 p
70. Krister Frejdh, 14
71. Leo Mylläri, 14 p
72. Glenn Thorstensson, 13 p
73. Ulf Norén, 4 p

Lagtävling

1. Lan Team Consulting
Anders Filipsson, Lennart Häggström, Tommy Granfeldt, Mats Ulander

2. Stavdal
Ann-Sofie Ågerup, Margareth Blidqvist, Robert Blomqvist, Hampus Thorstensson

3. I Love Pizza/Karl Henrik Martinssons Måleri
Jonny Yüksel, Filip Yüksel, Stefan Larsson, Fredrik Martinsson

4. GöteborgsPosten
Mikael Martinsson, Susanne Sjölund, Gun Jonsson, Glenn Thorstensson

5. Motorfirman Holger Duell
Martin Olofsson, Rustan Pettersson, Stig Fredriksson, Lars Skoglund

6. Gösta Andersson Byggnadsfirma AB
Margareta Olofsson, Bengt Axgren, Ulf Bengtsson, Bempa Eriksson

Närmast hål 4
FRIENDS for South Africa

Henric Landström

Närmast hål 9
IMEO Ortoped och skobutik

Glenn Thorstensson

Närmast hål 13
Nordic Wellness

Ove Sundström

Närmast hål 15
Zinzino kaffe

Iréne Lundell

Längsta drive hål 11
Nordic Wellnes

Herr: Joakim Söndergaard
Dam: Erika Mandorf

Längsta drive hål 15
Didrikson

Herr: Fredrik Pettersson
Dam: Lotta Enhager

Resultat Minnesgolfen 2012

Lagtävling

1. B Å B, 94 p
2. Specialbilar i Göteborg, 93 p
3. Pressbyrån Transithallen Landvetter, 91 p
4. Kjell Enhager AB, 90 p
5. Flamco, 89 p
6. Roséns Måleri, 89 p
7. Caperio, 89 p
8. Prima Livs Sävedalen, 88 p
9. Golvbiten, 88 p
10. Vindspelets Grafiska AB, 87 p
11. FA Expresstransporter AB, 86 p
12. Gösta Anderssons Byggnadsfirma, 86 p
13. Nock AB, 86 p
14. GöteborgsPosten, 85 p
15. Eklandia Fastighets AB, 85 p
16. Åby Travsällskap, 85 p
17. Byggnads Husaren AB, 85 p
18. GreenPeakEnergi, 82 p
19. RDA Kapital AB, 82 p
20. Sportlife, 81 p
21. Stavdal, 81 p
22. van Ampt Måleri/Östra Vik Restaurang, 80 p
23. Floorit AB, 80
24. Karl Henrik Martinssons Måleri, 79 p
25. Hard Rock Café, 79 p
26. R R Bygg, 79 p
27. Huskvarna, 78 p
28. Duells, 78 p
29. Pang i Bygget, 75 p
30. Centrala Trafikskolan Tidaholm, 73 p
31. Bellevuestadion Västerås, 72 p
32. Piwa Food, 68 p
33. Norrmannebo Bokföringsbyrå/Albatross Sportswear, 65 p
34. Ernst Rosén AB, 65 p
35. TORO/Götatryckeriet 58, p
36. Höglandsprodukter, –

Klass A

1. Andreas Yngvesson, 42 p
2. Magnus Muhrén, 41 p
3. Per Lindqvist, 41 p
4. Mathias Andersson, 40 p
5. Martin Strömberg, 39 p
6. Fredrik Martinsson, 39 p
7. Daniel Holmstrand, 39 p
8. Torbjörn Borgqvist, 38 p
9. Patrik Johannesson, 38 p
10. Mikael Martinsson, 38 p
11. Ulf Nilsson, 38 p
12. Peo Östberg, 37 p
13. Kjell Enhager, 36 p
14. Patrik Dise, 36 p
15. Johan Ahlqvist, 36 p
16. Tony Rosén, 36 p
17. Magnus Wosse, 35 p
18. Bengt Axgtren, 35 p
19. Charlotta Enhager, 35 p
20. Robert Bruhl, 35 p
21. Jörgen Pettersson, 34 p
22. Joakim Söndergaard, 34 p
23. Anders Eliasson, 34 p
24. Martin Olofsson, 34 p
25. ”Tickan” Carlsson, 33 p
26. Magnus Augustsson, 33 p
27. Håkan Persson, 33 p
28. Patrick Strömberg, 33 p
29. Anna Tideström, 33 p
30. Christer Gulldén, 33 p
31. Jakob Mylläri, 32 p
32. David Andreasson, 32 p
33. Hans-Olof Allgulin, 32 p
34. Jaime Hauan, 31 p
35. Patrick Nielsen, 31 p
36. Tim Ferm, 31 p
37. Patrik Sjöberg, 31 p
38. Toni Larsson, 30 p
39. Björn Larsson, 30 p
40. Ulf Bengtsson, 30 p
41. Lars Johnsson, 30 p
42. Mikael van Ampt, 30 p
43. Mats Ahlgren, 29 p
44. Mats Thelin, 29 p
45. Håkan Eriksson, 29 p
46. Anders Kristiansson, 29 p
47. Tage Christoffersson, 29 p
48. Ingemar A Helgeson, 28 p
49. Ulf Eriksson, 28 p
50. Björn Blomqvist, 28 p
51. Peter Gulldén, 28 p
52. Ove Sundström, 28 p
53. Stefan Ljung, 28 p
54. Joacim Hultman, 27 p
55. Jan Granqvist, 27 p
56. Gunnar Jaunupe, 27 p
57. Magnus Wislander, 27 p
58. Jan Linusson, 27 p
59. Bempa Eriksson, 27 p
60. Kristian Blom, 26 p
61. Magnus Dise, 25 p
62. Fredrik Janson, 25 p
63. Stefan Dolk, 25 p
64. Henrik Thomsen, 20 p
65. David Landström, 20 p
66. Jan Andersson, 19 p
67. Magnus Frisk, 18 p
Tommy Frejdh –

Klass B

1. Tommy Granfeldt, 42 p
2. Bertil Lindqvist, 39 p
3. Patrik Gulldén, 39 p
4. Agneta Löfman, 39 p
5. Anders Holmqvist, 37 p
6. Susanna Nilsmark-Wosse, 37 p
7. Johan Andinsson, 37 p
8. Hans Brontén, 35 p
9. Fredrik Andersson, 35 p
10. Glenn Claesson, 35 p
11. Curt Lundmark, 35 p
12. Mikael Rydqvist, 35 p
13. Viktor Bes, 35 p
14. Lars Malmqvist, 34 p
15. Stefan Gödicke, 34 p
16. Pernilla Borgström, 34 p
17. Patrik Braw, 33 p
18. Gunilla Nilsson, 33 p
19. Erika Mandorf, 33 p
20. Mari Andersson, 32 p
21. Margareta Olofsson, 31 p
22. Stefan Albechtsson, 31 p
23. Mats Rydhede, 31 p
24. Camilla Wislander, 31 p
25. Fredrik Lövgren, 30 p
26. Rolf Austad, 30 p
27. Dennis Tegnborg, 30 p
28. Annika Persson, 29 p
29. Martin Maros, 29 p
30. Alfred Holtz, 28 p
31. Lars-Erik Lundvall, 28 p
32. ”Prostern” Lundell, 28 p
33. Ola Liander, 28 p
34. Marina Wiklund, 28 p
35. Stig Fredriksson, 27 p
36. Jeanette Linusson, 27 p
37, Torbjörn Kornbakk, 27 p
38. Gun Jonsson, 27 p
39. Örjan Landström, 27 p
40. Anders Filipsson, 27 p
41. Matias Ghansah, 26 p
42. Mona Rydhede, 26 p
43. Kent Persson, 25 p
44. Ann Ek, 25 p
45. Ingrid Crusner, 25 p
46. Magnus Wärnklint, 24 p
47. Per-Olof Backman, 24 p
48. Thomas Uhrberg, 24 p
49. Lars Ericsson, 24 p
50. Hans Mosesson, 24 p
51. Thomas Fingal, 23 p
52. Louise Karlsson, 23 p
53. Mats Ulander, 21 p
54. Marcus Fingal, 21 p
55. Mattias Bjärsmyr, 21 p
56. Stefan Johansson, 20 p
57. Isa-Britt Lundvall, 20 p
58. Rustan Pettersson, 19 p
59. Barbro Berggren, 19 p
60 Anders Broström, 18 p
61. Sverre Gustafson, 18 p
62. Niclas Blomström, 17 p
63. Harald Treutiger, 17 p
64. Thomas Bergstrand, 16 p
65. Kjell Karlsson, 16 p
66. Robert Hansson, 16 p
67. Leo Mylläri, 16 p
68. Carin Hjulström, 10 p
Benno Magnusson –

Längsta drive Dam

Anna Tideström

Längsta drive Herr

Patrik Johannesson

Närmast hål 4

Mathias Andersson

Närmast hål 13

Tony Rosén

Närmast hål 17

Bertil Lindqvist

Närmast linjen

Ulf Eriksson

Resultat Minnesgolfen 2011

Lagtävling 2 Resultat/hål
poängbogey

1. GreenPeakEnergi, 98 p
2. Karl Henrik Martinssons Måleri, 96 p
3. AB Nock, 95 p
4. Byggn. Husaren, Göteborg AB, 91 p
5. Floorit AB, 90 p
6. Specialbilar i Göteborg AB, 89 p
7. Schine, 88 p
8. Höglandsprodukter AB, 87 p
9. Olimp Sport Nutrition, 87 p
10. Stavdal, 87 p
11. Åby Travsällskap, 86 p
12. FA Expresstransporter AB, 86 p
13. Sportlife, 85 p
14. Ranåsen & Dise Kapital AB, 84 p
15. Pressbyrån Landvetter Transithallen, 83 p
16. Rolf & Robert Bygg, 83 p
17. Golvbiten AB, 83 p
18. Roséns Måleri, 82 p
19. Vindspelet Grafiska AB, 81 p
20. Flamco AB, 81 p
21. Byggkompaniet i Vittsjö, 80 p
22. Motorfirma Holger Duell AB, 79 p
23. Göteborgs Posten, 79 p
24. Gösta Andersson Byggnadsfirma AB, 79 p
25. Caperio, 79 p
26. Hard Rock Café, 79 p
27. MXDC, 78 p
28. van Ampt Måleri/ÖstraVik Golfrest., 78 p
29. ICA Prima Livs Sävedalen, 78 p
30. Pang i Bygget, 77 p
31. Norrmannebo/Albatross spoertsw., 76 p
32. Bellevue stadion, Västerås, 74 p
33. Centrala Trafikskolan i Tidaholm, 73 p
34. Ernst Rosén AB, 71 p
35. Infoprint AB, 70 p
36. Kök & Möbelmontören P Eriksson, 67

A-klass
poängbogey

1. Magnus Muhrén, 42 p
2. Daniel Holmstrand, 41 p
3. Anders Synneby, 38 p
4. Stephan Lundh, 38 p
5. Ola Pettersson, 38 p
6. Fredrik Pettersson, 37 p
7. Håkan Persson, 37 p
8. Mikael van Ampt, 37 p
9. Anton Körberg, 37 p
10. Stefan Ljung, 37 p
11. Andreas Freij, 36 p
12. Per Lindqvist, 36 p
13. Fredrik Martinsson, 35 p
14. Joakim Söndergaard, 35 p
15. Tim Ferm, 35 p
16. Ulf Eriksson, 35 p
17. Jörgen Persson, 35 p
18. Patrick Strömberg, 35 p
19. Christer Gulldén, 35 p
20. Patrik Dise, 34 p
21. Jaime Hauan, 34 p
22. Johan Ahlqvist, 34 p
23. Ulf Nilsson, 34 p
24. Tommy Frejdh, 34 p
25. Ove Henriksson, 34 p
26. Hans Wunder, 32 p
27. Mats Ahlgren, 32 p
28. Bengt Axgren, 32 p
29. P-A Bergsten, 32 p
30. Bempa Eriksson, 32 p
31. David Johansson, 31 p
32. Patrik Sjöberg, 31 p
33. Robert Blomqvist, 31 p
34. Simon Persson, 30 p
35. Thomas Bred, 30 p
36. Jens Claesson, 30 p
37. Patrik Johannesson, 30 p
38. Fredrik Belfrage, 30 p
39. Jakob Mylläri, 29 p
40. Jan Granqvist, 29 p
41. Peo Östberg, 29 p
42. Alexandra Linusson, 29 p
43. Martin Olofsson, 28 p
44. Henrik Thomsen, 27 p
45. Patrik Braw, 27 p
46. Per-Olof Backman, 27 p
47. Thomas Bergstrand, 26 p
48. Anders Fernette, 25 p
49. Gunnar Jaunupe, 25 p
50. Erik Bölling, 25 p
51. Anders Eliasson, 25p
52. Patrik Andersson, 24 p
53. Magnus Frisk, 24 p
54. Anders Kristiansson, 24 p
55. Björn Blomqvist, 24 p
56. Jonas Löthman, 24 p
57. Fredrik Janson, 23 p
58. Magnus Wislander, 23 p
59. Kent Persson, 23 p
60. Anna Tideström, 22 p
61. Hans-Olof Allgulin, 22 p
62. Stefan Dolk, 21 p
63. Robert Bruhl, 21 p
64. Peter Gulldén, 20 p
65. Håkan Eriksson, 18 p
66. Magnus Dise, 18 p

B-klass
poängbogey

1. Henrik Martinsson, 47 p
2. Henrik Signell, 43 p
3. Claes Engelbrektsson, 41 p
4. Jimmy Lidberg, 40 p
5. Johan Anegrund, 39 p
6. Alfred Holtz, 39 p
7. Camilla Wislander, 39 p
8. Hans Brontén, 38 p
9. Jan Gidebratt, 37 p
10. Stefan Gödicke, 37 p
11. Sven Henriksson, 37 p
12. Gun Jonsson, 37 p
13. Lars Malmqvist, 36 p
14. Martin Lamprecht, 36 p
15. Rolf Austad, 36 p
16. Anja Pärson, 36 p
17. Jacqueline Hellström, 35 p
18. Tony Rosén, 34 p
19. Cathrine Lindahl, 34 p
20. Erika Mandorf, 34 p
21. Loa Falkman, 34 p
22. Mikael Bengtsson, 33 p
23. Jonas Stenberg, 33 p
24. Stig Fredriksson, 33 p
25. Fredrik Andersson, 32 p
26. Johnny Olofsson, 32 p
27. Filip Lamprecht, 32 p
28. Örjan Landström, 32 p
29. Mikael Rydqvist, 32 p
30. Magnus Wärnklint, 31 p
31. Thomas Fingal, 31 p
32. Carl-Åke Källström, 31 p
33. Tommy Dise, 30 p
34. Bertl Lindqvist, 30 p
35. Anders Holmqvist, 30 p
36. Margareta Olofsson, 30 p
37. Curt Lundmark, 29 p
38. Erik Harder, 29 p
39. Glenn Claesson, 29 p
40. Rustan Pettersson, 29 p
41. Stefan Albrechtsson, 28 p
42. Tommy Granfeldt, 28 p
43. Annika Persson, 28 p
44. Hans Mosesson, 28 p
45. Mari Andersson, 28 p
46. Lennart ”Prosten” Lundell, 27 p
47. Ingvar Klint, 27 p
48. Torbjörn Kornbakk, 27 p
49. Benny Alfredsson, 27 p
50. Dennis Tegnborg, 27 p
51. Niklas Hellström, 26 p
52. Ola Liander, 26 p
53. Håkan Sandberg, 25 p
54. Olovi Koskelainen, 25 p
55. Thomas Crusner, 25 p
56. Giovanni Nicoletti, 25 p
57. Barbro Berggren, 25 p
58. Robert Hansson, 25 p
59. Anna-Karin Holmqvist, 25 p
60. Anette Norberg, 25 p
61. Harald Treutiger, 24 p
62. Ingrid Crusner, 24 p
63. Leo Mylläri, 24 p
64. Anders Filipsson, 24 p
65. Ann-Sofie Ågerup, 24 p
66. Anders Bergdahl, 23 p
67. Fredrik Löfgren, 22 p
68. Stefan Johansson, 22 p
69. Maria Claesson, 22 p
70. Claes Wiger, 21 p
71. Kjell Karlsson, 21 p
72. Isa-Britt Lundvall, 21 p
73. Lars Ericsson, 21 p
74. Ralf Edström, 20 p
75. Sverre Gustafsson, 18 p
76. Lars-Erik Lundvall, 17 p
77. Patrik Sjöberg, 12 p
78. Ulf Norén, 7 p

Närmast hål 4:
Sponsor Caperio

Mikael van Ampt

Närmast hål 17:
Sponsor Caperio

Stephan ”Lillis” Lundh

Närmast linjen hål 11:
Sponsor Sportlife

Dam: Anna Tideström
Herr: Curt Lundmark

Längsta drive hål 15:
Sponsor Didrikson

Dam: Alexandra Linusson
Herr: Peo Östberg

Längsta drive hål 18:
Sponsor Sportlife

Magnus Muhrén

Jumbopris: Sponsor Stenungsbaden Yacht Club

Ulf Norén

Resultat Minnesgolfen 2010

Lagtävling

1. Caperio, 127 p
2. Byggn. AB Husaren, 126 p
3. Kjell Enhager AB, 122 p
4. Stavdal, 120 p
5. GreenPeakEnergi, 119 p
6. SAJ Förmedlingsbyrå, 119 p
7. RR Bygg, 119 p
8. Kristina o Leif Swärd, 117 p
9. Norrmannebo Bokföring, 116 p
10. XLNT Communication, 116 p
11. Duells, 114 p
12. Bostadsbolaget, 114 p
13. Höglandsprodukter, 113 p
14. Ernst Rosén Bygg, 112 p
15. Gösta Andersson Bygg, 111 p
16. Hard Rock Café, 111 p
17. Roséns Måleri, 111 p
18. Åby Travsällskap, 109 p
19. GöteborgsPosten, 108 p
20. Pang i Bygget, 107 p
21. Prima Sävedalen, 107 p
22. Infoprint AB, 105 p
23. Specialbilar AB, 104 p
24. Billy Hovslagare, 102 p
25. Dise/Ampt, 101 p
26. FA Expresstransporter, 97 p
27. G-Power, 96 p
28. Flamco, 93 p

Klass 1

1. Anders Kristiansson, 42 p
2. Charlotta Enhager, 41 p
3. Eva Karsberg, 40 p
4. Hans Wunder, 39 p
5. Malin Aspvid, 39 p
6. Håkan Persson, 37 p
7. Ulf Eriksson, 37 p
8. Per Carstens, 37 p
9. Niklas Fredriksson, 36 p
10. Johan Bergman, 36 p
11. Stefan Östanbäck, 35 p
12. Magnus Wärnklint, 35 p
13. Bertil Lindqvist, 35 p
14. Peter Gulldén, 34 p
15. Ove Henriksson, 34 p
16. Torbjörn Mattsson, 34 p
17. Jan Granqvist, 33 p
18. Kenneth Ljungberg, 33 p
19. Kjell Enhager, 33 p
20. Jakob Mylläri, 33 p
21. Ola Pettersson, 33 p
22. Ulf Nilsson, 33 p
23. Patrik Sjöberg, 33 p
24. Robert Bladh, 33 p
25. Anders Holmqvist, 33 p
26. Johan Ahlqvist, 32 p
27. Hans-Olof Allgulin, 32 p
28. Per-Olof Backman, 32 p
29. Martin Olofsson, 32 p
30. Patrick Nielsen, 31 p
31. Stefan Jonsson, 31 p
32. Patrick Strömberg, 31 p
33. Christer Gulldén, 31 p
34. Johannes Karsberg, 30 p
35. Bengt Axgren, 30 p
36. Joakim Söndergaard, 30 p
37. Mikael Arvidsson, 30 p
38. Magnus Wislander, 30 p
39. Fredrik Belfrage, 30 p
40. Jan Gidebratt, 30 p
41. Per Lindqvist, 29 p
42. Bempa Eriksson, 29 p
43. Magnus Augustsson, 28 p
44. Mikael van Ampt, 28 p
45. Tony Rosén, 28 p
46. Ulf Bengtsson, 27 p
47. Magnus Dise, 27 p
48. Håkan Eriksson, 26 p
49. Martin Arvidsson, 26 p
50. Stefan Dolk, 26 p
51. Tommy Alexandersson, 26 p
52. Thomas Bergstrand, 25 p
53. Gunnar Jaunupe, 23 p
54. Patrik Braw, 23 p
55. Björn Blomqvist, 20 p
56. Robert Bruhl, 16 p
RTD Magnus Frisk

Klass 2

1. Torbjörn Kornbakk, 46 p
2. Stefan Albechtsson, 45 p
3. Patrik Gulldén, 43 p
4. Tommy Granfeldt, 39 p
5. William Martinsson, 39 p
6. Margareta Olofsson, 38 p
7. Anna-Karin Holmqvist, 38 p
8. Hampus Holmén, 37 p
9. Gun Jonsson, 36 p
10. Jimmy Lidberg, 36 p
11. Glenn Claesson, 35 p
12. Marcus Antin, 35 p
13. Anders Filipsson, 35 p
14. Jan-Erik Johansson, 34 p
15. Hans Mosesson, 34 p
16. Benno Magnusson, 34 p
17. Fredrik Andersson, 33 p
18. Jonas Stenberg, 33 p
19. Thomas Crusner, 33 p
20. Stig Fredriksson, 33 p
21. Claes Wiger, 33 p
22. Olof Röhlander, 33 p
23. Harald Treutiger, 33 p
24. Peggy Östanbäck, 33 p
25. Isa-Britt Lundvall, 32 p
26. Jonas Lundell, 31 p
27. Björn Jonsson, 31 p
28. Loa Falkman, 31 p
29. Lars Malmqvist, 30 p
30. Lars-Eric Lundvall, 30 p
31. Olavi Koskelainen, 30 p
32. Robert Johansson, 29 p
33. Annika Persson, 29 p
34. Camilla Wislander, 29 p
35. Kjell Karlsson, 29 p
36. Leo Mylläri, 29 p
37. Lasse Kronér, 29 p
38. Thomas Berntsson, 28 p
39. Mats Rydhede, 27 p
40. Erik Falk, 27 p
41. Ann Ek, 27 p
42. Giovanni Nicoletti, 26 p
43. Krister Frejdh, 25 p
44. Lars Ericsson, 25 p
45. Barbro Berggren, 25 p
46. Robert Hansson, 25 p
47. Billy Carlsson, 24 p
48. Stefan J-son, 24 p
49. Ingrid Crusner, 24 p
50. Louise Karlsson, 22 p
51. Marcus Frick, 22 p
52. Martin Lidberg, 20 p
53. Patrik Sjöberg, 11 p
54. Janne Schaffer, 10 p
55. Tomas Johansson, 9 p

Närmast hål

Sponsor Caperio, Jan Granqvist

Längsta drive

Sponsor Didriksons

Damer

Eva Karsberg

Herrar

Kjell Enhager