Varje år arrangeras en golfturnering till minne av Mikael Ljungberg. Kändisar och sponsorer tar sig runt artonhålsbanan för att samla in pengar till Mikael Ljungbergs minnesfond.

Är du intresserad av mer information kring sponsring av Minnesgolfen kontakta Glenn Johannesson på 0708-65 02 14.

Startlistor Minnesgolfen 2021

Fredag 20 augusti

Shotgunstart kl. 12.30 Scramble

Med reservation för förändringar i lottning och startordning

Hål 1:1 Limited Edition
Hasse Andersson
Chris Andersson
Viktor Åkerblom
Sabine Söndergaard

Hål 1:2 Nordic Wellness
Magnus Gustavsson
Linda Carlsson
Bengt-Åke Gustafsson
Tony Elgh

Hål 2:1 Cash Buddy
Mikael Jönsson
Claes Doverhag
Stefan Albrechtsson
Stefan Larsson

Hål 2:2 Nordic Meat
Michel Hanna
Robert Blomqvist
Staffan Lindeborg
Cathrine Lindahl

Hål 3:1 SBK
Gert Figoni
Mickael Thomsen
Fredrik Nertby
Magnus Muhrén

Hål 3:2 Dialekt Kungsbacka
Gunnar Örnmark
Gunilla Ackermar Örnmark
Lisa Lind
Kjelle Gaude

Hål 4:1 Coffee Station
Giovanni Nicoletti
Alexander Nicoletti
Thomas Hermansson
Peter Sandholt

Hål 4:2 Kraftmark
Thomas Fingal
Stefan Ljung
Magnus Wislander
Bengt Gustafson

Hål 5:1 Golvbiten
Dennis Tengborg
Lasse Kroner
Patrik Johannesson
L-G Carlstrand

Hål 5:2 Michael Berggren
Michael Berggren
Helena Berggren
Helene Ekelund
Ulf Carlsson

Hål 6:1 Goodfellows
Karl Malmström
Ricard Robbstål
Cia Wosse Malmström
Carina Robbstål

Hål 6:2 McDonald´s
Anders Höweler
Patrik Kindström
Helen Alfredsson
Helen Kessander

Hål 7:1 GFS fast./Miele
Svante Jonsson
Peter Johansson
Jörgen Pettersson
Thomas Rundqvist

Hål 7:2 Estrella Damm
Martin Lamprecht
Thomas Crusner
Vakant
Mikael Martinsson

Hål 8:1 Åberg sand & mark
Ulf Åberg
Barbro Åberg
Lennart “Prosten Lundell
Irene Lundell

Hål 8:2 Prima Supermarket ICA
Malin Alexandersson
Mark Edvardsson
Filip Lamprecht
Robert Samuelsson

Hål 9:1 Bellevue Stadium Västerås
Anton Mylläri
Jacob Mylläri
Oskar Lindqvist
Mats Ahlgren

Hål 9:2 Andwe Bygg
Stefan Andersson
Magnus Gahlin
Camilla Wislander
Anders Ekborg

Hål 10:1 Specialbilar
Håkan Persson
Per Peterson
Kent Nilsson
Michael Johansson

Hål 10:2 Golveriet
Tommy Johansson
Harald Sörensen
Matias Ghansah
Tommy Frejdh

Hål 11:1 DAW
Magnus Dahlqvist
Håkan Thörnström
Stefan Json Johansson
Vakant

Hål 11:2 Lexus
Mats Gren
Bernt “Bempa” Eriksson
Thomas Werner
Gun Jonsson

Hål 12:1 Söderkulla tung trafik
David Vidlund
Stefan Vidlund
Tommy Granfeldt
Thorbjörn Kornbakk

Hål 12:2 Hooks Herrgård
Ulf “Tickan” Carlsson
Jörgen Persson
Kjell Uppling
Anders Broström

Hål 13:1 Petersen Stainless Rigging AB
Sanna Nilsmark Wosse
Magnus Wosse
Lasse Malmqvist
Lotta Enhager

Hål 14:1 Ängö Entreprenad
Thomas Berntsson
Dan Johansson
Kennet Andersson
Mikael Nilsson

Hål 14:2 IMEO/Ulf Nilsson Bygg
Lars Skoglund
Ulf Nilsson
Tony Lindskog
David Fjäll

Hål 15:1 Barbarella
Stefan Sandberg
Mickael Rickardsen
Anette Norberg
Jovan Radomir

Hål 16:1 Centrala Trafikskolan
Magnus Wärnklint
Patrik Sjöberg
Louise Karlsson
William Karlsson

Hål 16:2 Califf Coda
Pernilla Califf
Ulf Jonasson
Andreas Yngvesson
Anna Tideström

Hål 17:1 Bräutigams Praliner
Peter Bräutigam
Anna Hüttner
Jimmy Lidberg
Pontus Kåmark

Hål 17:2 Spendrups
Martin Tobiasson
Andreas Frey
Hasse Sjö
Ankie Borg

Hål 18:1 Östra Vik/Ampt Måleri
Magnus Dise
Mikael van Ampt
Björn Blomqvist
Christer Gulldén

Lördag 21 augusti

Shotgunstart kl. 09.30 Scramble

Med reservation för förändringar i lottning och startordning

Hål 1.1 Limited Edition
Hasse Andersson
Christoffer Andersson
Martin Lamprecht
Mikael Nilsson

Hål 1.2 Golvbiten AB
Dennis Tengborg
Patrik Johannesson
Peter Johansson
Anders Broström

Hål 2.1 Golveriet
Tommy Johansson
Harald Sörensen
Magnus Muhrén
David Fjäll

Hål 2.2 Petersen Stainless Rigging AB
Sanna Nilsmark Wosse
Magnus Wosse
Kjell Enhager
Lotta Enhager

Hål 3.1 Lexus
Tomas Rundqvist
Thorbjörn Kornbakk
Bengt-Åke Gustafsson
Tony Elgh

Hål 3.2 Coffe Station
Giovanni Nicoletti
Alexander Nicoletti
Filip Lamprecht
William Karlsson

Hål 4.1 Specialbilar i Göteborg AB
Håkan Persson
Per Petersson
Jörgen Persson
Ulf Carlsson

Hål 4.2 Cashbuddy
Mikael Jönsson
Stefan Larsson
Stefan Albrechtsson
Lasse Kroner

Hål 5.1 Goodfellows
Karl Malmström
Ricard Robbstål
Cia Wosse Malmström
Carina Robbstål

Hål 6.1 Söderkulla Tung Trafik AB
David Vidlund
Stefan Vidlund
Kjelle Gaude
Jimmy Lidberg

Hål 6.2 Kraftmark AB
Tomas Fingal
Stefan Ljung
L-G Carlstrand
Matias Ghansah

Hål 7.1 NordicWellness
Magnus Gustavsson
Linda Carlsson
Louise Karlsson
Robert Samuelsson

Hål 7.2 Califf Coda
Pernilla Califf
Ulf Jonasson
Cathrine Lindahl
Pontus Kåmark

Hål 8.1 Centrala Trafikskolan Tidaholm
Magnus Wärnklint
Patrik Sjöberg
Tommy Frejdh
Mats Gren

Hål 8.2 Hooks Herrgård – 2st bilar
Lennart Lundell
Thomas Crusner
Irene Lundell
Gun Jonsson

Hål 9.1 Barbarella
Stefan Sandberg
Mikael Rickardsen
Michael Johansson
Kennet Andersson

Hål 9.2 Micke Berggren
Michael Berggren
Helena Berggren
Henrik Thomsen
Camilla Wislander

Hål 10.1 McDonalds
Anders Höweler
Patrik Kindström
Mikael Martinsson
Viktor Åkerblom

Hål 10.2 Dialect
Gunnar Örnmark
Gunilla Ackermar Örnmark
Kent Nilsson
Bengt Gustafson

Hål 11.1 Bellevuestadion Västerås
Anton Mylläri
Jakob Mylläri
Mats Ahlgren
Oskar Lindqvist

Hål 11.2 Östra Vik/Ampt Måleri
Magnus Dise
Mikael van Ampt
Björn Blomqvist
Gunnar Jaunupe

Hål 12.1 IMEO/Ulf Nilsson Bygg
Lars Skoglund
Ulf Nilsson
Tony Lindskog
Magnus Wislander

Hål 12.2 Estrella Damm – 2st bilar
Christer Gulldén
Stefan J-son
Bempa Eriksson
Kjell Uppling

Hål 13.1 Ängö Entreprenad AB
Dan Johansson
Thomas Berntsson
Robert Blomqvist
Tickan Carlsson

Hål 13.2 Prima Supermarket ICA
Malin Alexandersson
Mark Edvardsson
Lisa Lind
Anders Ekborg

Hål 14.1 Åberg Sand & Mark AB
Ulf Åberg
Barbro Åberg
Lasse Malmqvist
Staffan Lindeborg

Hål 15.1 Nordic Meat
Michel Hanna
Anette Norberg
Peter Carlborg
Thomas Hermansson

Hål 15.2 GFS fast./Miele
Svante Jonsson
Stig Fredriksson
Tomas Werner
Jovan Radomir

Hål 16.1 Andwe Bygg
Stefan Andersson
Magnus Gahlin
Andreas Frey
Jörgen Pettersson

Hål 16.2 Spendrups
Anna Tideström
Håkan Thörnström
Andreas Yngvesson
Tommy Granfeldt

Hål 17.1 Svensk Brandkonsult
Fredrik Nertby
Gert Figoni
Mickael Thomsen
Peter Sandholt

Hål 17.2 Dormy Golf
Helen Alfredsson
Sabine Söndergaard
Jaak Murro
Peter Olsson

Hål 18.1 D.A.W
Magnus Dahlqvist
Martin Tobiasson
Helene Ekelund
Claes Doverhag

Hål 18.2 Bräutigams Praliner
Peter Bräutigam
Anna Hüttner
Hasse Sjöö
Ankie Borg