Varje år arrangeras en golfturnering till minne av Mikael Ljungberg. Kändisar och sponsorer tar sig runt artonhålsbanan för att samla in pengar till Mikael Ljungbergs minnesfond.

Är du intresserad av mer information kring sponsring av Minnesgolfen kontakta Mikael Gevert på 0703-52 58 93 eller Gunnar Jaunupe 0768-68 66 30.

Startlista fredag 1 juni 2018

Shotgunstart kl. 13.00 slaggolf

Med reservation för förändringar i lottning och startordning

Hål 1
Sonny Andersson
Mike Andersson
Billy Andersson
Helen Alfredsson Golf

Hål 1
Jesper Mattsson Fotboll
Christer Henriksson
Anette Norberg Curling
Kenneth Ljungberg

Hål 2
Stefan Larsson
Stefan Albrechtsson
Claes Doverhag
Lasse Kronér

Hål 2

Ola Eri
Lennart Häggström
Lars-Åke Johansson
Kennet Andersson Fotboll

Hål 3
Margareta Olofsson
Bengt Axgren
Thomas Rundqvist Hockey
Michael Johansson Hockey

Hål 3
Gert Figoni
Fredrik Nertby
Mikael Martinsson Fotboll
Stig Fredriksson Fotboll

Hole 4
Joakim Söndergaard
Giovanni Nicoletti
Robert Hansson
Patrik Braw

Hole 4
Thomas Fingal
Stefan Ljung
Kent Nilsson Hockey
Iréne Lundell

Hål 5
Michel Hanna Brottning
Torbjörn Kornbakk Brottning
Thomas Crusner
Lasse Malmqvist Brottning

Hål 5
Mikael Berggren
Helena Berggren
Kjelle Gaude Golf
Martin Lamprecht Modern femkamp

Hål 6
Per Lindqvist
Daniel Holmstrand
Svante Jonsson
Patrick Nielsen Brottning

Hål 6
Cathine Lindahl Curling
L-G Carlstrand Fotboll
Dan Sandberg
Jörgen Carlsson

Hål 7
Anders Gärdhagen
Daniel Dunér
Magnus Wislander Handboll
Staffan Lindeborg TV

Hål 7
Tim Jonsson
Malin Alexandersson
Stefan J-son Musik
Hans Mosesson Skådespelare

Hål 8
Ulf Åberg
Barbro Åberg
Thomas Hermansson Stand-up
Mats Gren Fotboll

Hål 8
Gunnar Örnmark
Gunilla Ackermar Örnmark
Helene Ekelund Handboll/Robinson
Mikael Nilsson Fotboll

Hål 9
Anton Mylläri Hockey
Oskar Lindqvist
Jakob Mylläri
Mats Ahlgren

Hål 9
Dennis Tegnborg
Rolf Austad
Patrik Johannesson
Anders Broström Hockey

Hål 10
Håkan Persson
Patrik Dise
Sabine Söndergaard
Peter Carlborg Golf

Hål 10
Joakim Skoglund
Anders Darrell
Glenn Johannesson
Felix Sandholt

Hål 11
Magnus Dahlqvist
Emrik Eklund
”Bempa” Eriksson Bandy
Sam Hallam Hockey

Hål 11
Lars Skoglund
Ulf Nilsson
Pontus Kåmark Fotboll
Tony Lindskog

Hål 12
Anna Tideström
Susanne Sjölund
Andreas Yngvesson Fotboll
Paul Tilly Skådespelare

Hål 12
Thomas Berntsson
Inger Berntsson
Gun Jonsson
Henrik Lundström Handboll

Hål 13
Ann-Sofie Sandbäck
Margareth Blidqvist
Lennart Lundell Brottning
Kjell Uppling Fotboll

Hål 13
Jaime Hauan
Jon Urefjord
Thomas Waerner
Peter Sandholt Mix Megapol

Hål 14
Peter Bräutigam
Lars-Göran Adamsson
Jovan Radomir TV
Camilla Wislander Handboll

Hål 14
Harald Sörensen
Tommy Johansson
Robert Blomqvist
Matias Ghansah Friidrott

Hål 15
Roger Bonander
Dennis Unger
Jörgen Pettersson Hockey
Ulf Bengtsson Pingis

Hål 15
Ola Andersson
Anneli Andersson
Magnus Muhrén Bandy
Bengt-Åke Gustavsson Hockey

Hål 16
Magnus Wärnklint
Patrik Sjöberg Kusk
Tommy Frejdh Fotboll
Pelle Edberg Golf

Hål 16
Hasse Edvardsson
Krister Cervin
Helen Kessander
Magnus Wosse

Hål 17
Hasse Andersson
Christoffer Andersson
Håkan Thörnström Stjärnkock
Hasse Sjöö Hockey

Hål 17
Magnus Svärd
Daniel Olivecrona
Özz Nujen Stand-up
Sanna Nilsmark Wosse

Hål 18
Magnus Dise
Gunnar Jaunupe Partypatrullen
Björn Blomqvist Handboll
Mikael van Ampt Brottning

Hål 18
Lena Lundmark
Ingela Saarinen-Kindbom
Tommy Granfeldt Handboll
Christer Gulldén Brottning

Laguppställning för årets minnesgolf 2018

 

Lördag 2 juni, Shotgunstart kl. 10.00

scramble

Med reservation för förändring i lottning och startordning

Hål 1

M7-GRUPPEN
Hasse Andersson
Christoffer Andersson
Glenn Johannesson
Helen Kessander

GITAB
Sonny Andersson
Mike Andersson
Billy Andersson
Mikael Martinsson Fotboll

Hål 2

GOLVBITEN
Dennis Tegnborg
Rolf Austad
Patrik Johannesson
Bengt-Åke Gustavsson Hockey

GOLVERIET
Harald Sörensen
Tommy Johansson
Michael Johansson Hockey
Matias Ghansah Friidrott

Hål 3

MAROLO AB
Margareta Olofsson
Bengt Axgren
Jimmy Lidberg Brottning
L-G Carlstrand Fotboll

O`LEARYS
Magnus Svärd
Daniel Olivecrona
Stefan Sauk Skådespelare
Hans Mosesson Skådespelare

Hål 4

SPECIALBILAR I GÖTEBORG AB
Håkan Persson
Patrik Dise
Martin Lamprecht Modern Femkamp
Tomas Rundqvist Hockey

CASHBUDDY
Lasse Kronér TV
Claes Doverhag
Stefan Larsson Hockey
Stefan Albrechtsson Handboll

SIGN NORDIC AB
Tommy Granfeldt Handboll
Henrik Lundström Handboll
Mikael Nilsson Fotboll
Christer Gulldén Brottning

Hål 5

LANTEAM 1
David Dunér
Henrik Guldhed
Christer Henriksson
Peter Carlborg Golf

LANTEAM 2
Lars-Åke Johansson
Ola Eri
Lennart Häggström
Helen Alfredsson Golf

Hål 6

PRIORITET FINANS
Björn Linde
Thomas Waerner
Kjelle Gaude Golf
Kennet Andersson Fotboll

HUSQVARNA
Stefan Ljung
Kenneth Ljungberg
Kent Nilsson Hockey
Dan Sandberg

Hål 7

NORDIC WELLNES
Jaime Hauan
Jon Urefjord
Cathrine Lindahl Curling
Lasse Malmqvist Brottning

MELLANRÖR AB
Roger Bonander
Dennis Unger
Kjell Uppling Fotboll
Pontus Kåmark Fotboll

Hål 8

CENTRALA TRAFIKSKOLAN I TIDAHOLM
Magnus Wärnklint
Patrik Sjöberg, Kusk
Tommy Frejdh Fotboll
Louise Karlsson Handboll

NORDIC MEAT
Michel Hanna
Sam Hallam Hockey
Pelle Edberg Golf
Sabine Söndergaard

Hål 9

SKOGLUND & BJÖRNSSON MÅLERI
Joakim Skoglund
Anders Darrell
Patrick Nielsen Brottning
Lena Lundmark

M BERGGREN KONSULT AB
Michael Berggren
Helena Berggren
Staffan Lindeborg TV
Jesper Mattsson Fotboll

Hål 10

STAVDAL AB
Ann-Sofie Sandbäck
Margreth Bildkvist
Andreas Yngvesson Fotboll
Peter Sandholt Mix Megapol

DIALECT KUNGSBACKA
Gunnar Örnmark
Gunilla Ackermark Örnmark
Thomas Crusner
Jovan Radomir TV

HARD ROCK
Joakim Söndergaard, Fotboll
Giovanni Nicoletti
Patrik Braw
Robert Hansson

Hål 11

BELLEVUESTADION I VÄSTERÅS AB
Jakob Mylläri
Mats Ahlgren
Anton Mylläri Hockey
Oskar Lindqvist

ÖSTRA VIKS GOLFRESTAURANG/MIKAEL VAN AMPT MÅLERI AB
Magnus Dise
Mikael van Ampt, Brottning
Björn Blomqvist, Handboll
Gunnar Jaunupe, Partypatrullen

Hål 12

BEVENT RASCH AB
Ola Andersson
Anneli Andersson
Anders Broström Hockey
Camilla Wislander Handboll

IMEO ORTOPEDI/ ULF NILSSONS BYGG
Lars Skoglund
Ulf Nilsson
Tony Lindskog
Özz Nujen Stand-up

Hål 13

ÄNGÖ ENTREPENAD AB
Thomas Berntsson
Inger Berntsson
Stefan J-son Musik
Jörgen Pettersson Hockey

ROLF & ROBERT BYGG AB
Ulf Bengtsson Pingis
Robert Blomqvist Bandy
Helene Ekelund Handboll/Robinson
Gun Jonsson

Hål 14

ÅBERG SAND & MARK AB
Ulf Åberg
Barbro Åberg
Magnus Muhrén Bandy
Felix Sandholt

KREMA/MIELE
Per Lindqvist
Daniel Holmstrand
Svante Jonsson
Anette Norberg Curling

Hål 15

KJELL ENHAGER AB
Kjell Enhager
Magnus Wosse
Johannes Karsberg
Torgny Mogren Skidor

PETERSEN STAILESS RIGGING AB
Susanna Nilsmark Wosse
Lotta Enhager
Eva Karsberg
Paul Tilly Skådespelare

Hål 16

AGFAB FASTIGHETSSERVICE AB
Anders Gärdhagen
Stig Fredriksson Fotboll
Jörgen Persson Pingis
Robert Samuelsson

ICA TV-REKLAM
Anna Tideström
Susanne Sjölund
Mats Gren Fotboll
Prosten Lundell Brottning

Hål 17

SVENSK BRANDKONSULT
Mickael Thomsen
Gert Figoni
Fredrik Nertby
Magnus Wislander Handboll

PRIMA SUPERMARKET SÄVEDALEN
Tim Jonsson
Malin Alexandersson
Ingela Saarinen Kindbom
Hasse Sjöö Hockey

BRÄUTIGAMS PRALINER
Peter Bräutigam
Lars-Göran Adamsson
Iréne Lundell
Tickan Carlsson Pingis

Hål 18

D.A.W
Magnus Dahlqvist
Emrik Eklund
Torbjörn Kornbakk Brottning
Bempa Eriksson Bandy

KVARNKRONA
Hasse Edvardsson
Krister Cervin
Håkan Thörnström Stjärnkock
Thomas Hermansson Stand-up

Profile